טיפים למעבר דירה עם ילדים

054-742-80-80

אנחנו מובילים דירות

בחרו את הדרך שלכם לקבלת הצעת מחיר להובלה:

טיפים למעבר דירה עם ילדים – כל מה שחשוב להכיר ולדעת

מעבר דירה עם ילדים זה תהליך שיש להתכונן אליו בקפידה. לצורך כך הכנו בשבילכם 7 טיפים מנצחים  שאתם חייבים לקרוא לפני המעבר. כל הטיפים של "אפדייט הובלות", שירותי הובלות דירה בכל רחבי הארץ, תמיד לשירותכם.

1. שיחות יזומות בנוגע למעבר

ילדים מרגישים את המעבר המתכונן גם אם לא מספרים להם עליו וככל שהם בוגרים יותר כך הם מבינים יותר ויש להם דעה לגביו. חשוב להתאים את זמן השיחה לגיל הילדים ולתת להם זמן לבטא את הרגשות שלהם. בשיחה כדאי גם לבצע תיאום ציפיות, להסביר לילדים מה צפוי להיות עד למעבר (למשל, מתי תאספו ארגזים ותתחילו לארוז) ולשאול אותם על הציפיות שלהם.

חשוב לזכור שהרבה רגשות ותחושות מעורבים במעבר ובמיוחד כשמדובר בילדים. יש ילדים שמאוד קשורים לחפצים שלהם ויכול להיות שירצו שחלק מהם יהיו איתם עד הרגע האחרון ולא ייארזו כמה ימים לפני, מצד שני יש ילדים שיהיו מוכנים כבר למסור חלק מהצעצועים שלהם. כל ילד שונה ומגיב אחרת למעבר ועלינו להיות קשובים ולערוך מדי פעם פגישות משפחתיות ושיחות יזומות על הנושא על מנת להבין איך להיערך.

2. מיון החפצים מבעוד מועד

ככל שהילדים קטנים יותר כך הם מבלים יותר זמן עם הוריהם ופחות במשחק עצמאי או עם חברים. לכן, ככל שהם קטנים יותר כך עלינו לתת לעצמנו יותר זמן כדי לבצע מיון של החפצים שלנו. אם יש לנו ילדים קטנים יתכן מאד שיש לנו בגדים שכבר לא נמצאים בשימוש ובשלב מוקדם אפשר להחליט אם לשמור אותם או לא.

שלב המיון עוזר לנו להגיע אל הבית החדש כשאנחנו קלילים יותר ובלי חפצים שככל הנראה לא נשתמש בהם. עם זאת, הוא דורש תשומת לב וזמן וזהו אחד המשאבים היקרים שלנו ההורים. ככל שנקדים לבצע מיונים ראשונים ונבצע אותם ברוגע כך יהיה לנו קל יותר לעבור.

3. שיתוף הילדים בשלב המיון והאריזות

אנחנו לא יכולים לצפות מהילדים שיארזו עבורנו אבל החל מגיל מסוים הם ישמחו לקחת חלק בתהליך ובמיוחד כשהדבר נוגע לחפצים ולמשחקים האישיים שלהם. אפשר למיין את המשחקים והבגדים יחד עם הילדים ולהפוך את התהליך למשחק, אנחנו גם היינו ממליצים גם לתכנן איתם ביחד אריזה של ארגז אישי שיהיה זמין עבורם עד הרגע האחרון.

גם כאן, ככל שהילדים גדולים יותר, כך הם ייקחו חלק משמעותי יותר במעבר. עבור אלו מאיתנו שצריכים לצמצם את החפצים בשל המעבר, צריכים לתת לילדים זמן לקבל החלטה בנוגע לפרידה מאותם חפצים, צעצועים, בגדים או אוספים למיניהם.

4. תכנון זמן פרידה מהדירה

אנחנו, ההורים, מקבלים את ההחלטה לעבור וכל המשפחה הולכת בדרכנו. בעוד שאנחנו יכולים להיות שלמים מאד עם ההחלטה ויתכן שאנחנו כבר מכירים את היעד הבא, הילדים שלנו עוד לא מוכנים. לכן, עלינו להשאיר להם זמן לפרידות ולהכין אותם לקראת מה שעומד להיות. ככל שנהיה ברורים יותר לגבי היעד החדש, תהליך המעבר ומתי יתבצע המעבר, כך יהיה להם קל יותר.

אם הדבר אפשרי כדאי להגיע עם הילדים ליעד החדש, להראות להם את הבית ואת השכונה. בהתאם לגיל, יש להשאיר להם מקום לשאלות ולבקשות (ללכת לגינת המשחקים או אולי לקניון הקרוב). בנוסף, כדאי לחשוב על אירוע פרידה שישאיר טעם טוב מכל החברים באזור המגורים הנוכחי.

5. עיסוק ליום המעבר

ילדים קטנים עשויים להיות לא סבלניים ליום המעבר אך גם ילדים גדולים יכולים להגיב אליו באי נוחות. ברגע שהבית מלא בארגזים ומתחיל תהליך ההובלה, הפרידה הופכת לממשית ויכולים לעלות רגשות שונים. אם הדבר אפשרי, כדאי לחשוב על עיסוק נחמד לילדים ליום המעבר.

ילדים קטנים מאד יכולים לשהות עם בייביסיטר אהוב למשך מספר שעות או עם קרובי משפחה. ילדים גדולים יותר יכולים לבלות עם חברים קרובים בזמן שהבית עובר שינוי. כדאי לחשוב על היום עצמו, על מה הילדים יעשו, מי יעסיק אותם וזאת כדי לאפשר לנו להתרכז במעבר עצמו.

6. דאגה לאוכל פשוט ואהוב לימים הראשונים

הימים הראשונים ביעד החדש יכולים להיות מסורבלים מעט. הדברים עדיין לא במקום, הסביבה חדשה והדבר יכול להעלות רגשות שונים ומגוונים. הדרך לשמור עלינו ועל הילדים היא לדאוג מראש לכך שהדברים הבסיסיים יתקיימו כפי שאנחנו אוהבים.

כדאי לחשוב מראש על אוכל אהוב כשאפשר להכין קופסאות מראש, להקפיא אותן ולהעבירן בצידנית ואפשר לעשות רשימה לסופר שנוכל לקנות במהירות ולדאוג לאוכל שכולם אוהבים. בימים הראשונים כולם יכולים להיות במתח או מלאי התרגשות וככל שנטפל בדברים הבסיסיים יותר כך יהיה לנו קל יותר להתאקלם

7. אריזה מקצועית

תפקידנו ביום ההובלה הוא לגרום ליום המעבר להיות קל, פשוט וכמו שסלאבה תמיד אומר "לעבור דירה עם חיוך". ברור לגמרי שכל משפחה יכולה לארוז בעצמה לפני המעבר, אך לפעמים השקט הנפשי והידיעה שיש חברה מקצועית שמגיעה עם כל הציוד הנדרש, אין צורך לבזבז זמן בחיפוש אחרי קרטונים וארגזים, ובוודאי כשמדובר במשפחה עם ילדים שאין יותר מידי זמן פנוי, אריזה והובלה זו אופציה בהחלט ששווה לשקול.

דברו אתנו לפני ההובלה, אנחנו כאן לרשותכם בכל שאלה.

מאחלים לכם מעבר קל ופשוט.

דילוג לתוכן
תודה

הבקשה נשלחה.
אנו ניצור איתך קשר בקרוב.

הזמינו הובלה