רשימה למעבר דירה

משפחה עוברת דירה

054-742-80-80

אנחנו מובילים דירות עם חיוך!

בחרו את הדרך שלכם לקבלת הצעת מחיר להובלה:

רשימה למעבר דירה – חשוב לקרוא לפני המעבר

מעבר דירה הוא הרבה יותר משינוי כתובת המגורים. לאחר חתימה על החוזה שקובע כי נקבל את המפתח לבית החדש שלנו, עומדות לפנינו משימות רבות. נשמע מבלבל? לא לדאוג, הרשימה הבאה עושה סדר בכל מה שחשוב לדעת לקראת מעבר דירה – אז קבלו רשימת משימות למעבר דירה

1.     קבלת החלטות בנוגע להכנת הבית החדש

הרבה יותר קל לעצב, לצבוע ולשנו בית ריק. הבית החדש שיחכה לנו יכול להיות מבריק ונוצץ והוא יכול להיות צבוע בצבעים חדשים, בדיוק כפי שאנחנו רוצים. כדי לעבור לבית החלומות שלנו, כדאי לקבל החלטה מראש מה אנחנו רוצים לבצע לפני המעבר אל הבית, לפני יום ההובלה. בית ריק הוא הזדמנות לשינוי וכדי לנצל אותה עלינו ליצור קשר עם נותני שירות כמו צבעים, חברת ניקיון ואחרים, מראש ואפילו חודשיים ושלושה לפני יום המעבר.

2.     הרשמה למוסדות החינוך

הורים לילדים יגלו כי המעבר דורש לא מעט משימות בהמשך הדרך ולכן רצוי לקצר את מה שניתן. כדאי ליידע את בית הספר בנוגע למעבר גם חודשיים לפני ולהירשם לבית הספר החדש. משימה זו יכולה להתבצע ברוגע, מראש ובלי לחץ. 

3.     צרו אתנו קשר, נשמח לשרת אתכם בהעברת הדירה

הזמן המתאים ליצור אתנו קשר הוא כחודשיים לפני המעבר. במהלך השיחה נשאל אתכם מספר שאלות מנחות כמו מיקום, גודל הדירה ועוד להבין את היקף העבודה ודברים ייחודיים כמו (הובלה עם מנוף, פירוק ארונות, אריזה ועוד) ולאחריהן תקבלו הצעת מחיר מסודרת.

4.     איסוף קופסאות וחומרי מעבר

כחודשיים לפני המעבר אפשר להתחיל לאסוף חומרי מעבר. בזמן זה אפשר כבר להתחיל לארוז דברים שאין בהם צורך ביום יום (או להכין באופן מסודר רשימת ציוד למעבר דירה). בעונת הקיץ אפשר לארוז את בגדי החורף, אך למעט זאת, ניתן לשער שנצטרך את רוב הדברים ולכן ההתמקדות תהיה באיסוף חומרי המעבר.

5.     מסירת חפצים לא נחוצים

כחודש לפני המעבר כדאי להתחיל לסנן את החפצים שבבית. אין צורך להעביר בגדים שלא לבשנו כבר שנים וככל הנראה שהילדים לא יתחילו במשחקים שהם זנחו בצד. סינון החפצים עוזר למעבר קל יותר ומאפשר פתיחת דף חלק ונקי בבית החדש.

6.     שיחה עם חברות התקשורת

ככל שיום המעבר מתקרב כך עולה ההתרגשות שלנו. כשבועיים לפני יום המעבר זה הזמן לשוחח עם החברות השונות שנותנות לנו שירות ולתאם את המעבר. בין היתר מומלץ ליצור קשר עם ספק האינטרנט, הכבלים והטלפון. בשיחה יש לתאם את ההתקנה במקום החדש ואת תאריך ניתוק ההתקשרות במקום הנוכחי (אם כי יש לוודא זאת לאחר המעבר).

7.     אריזה

ישנן שתי דרכים לארוז את הדירה הנוכחית שלנו. הראשונה היא לבצע זאת בעצמנו ובמקרה כזה כדאי להתחיל לעשות זאת כשבועיים לפני המעבר. את הבגדים והחפצים שאנחנו צריכים כאן ועכשיו נשאיר בחוץ וחלק יעברו בסוף למזוודה אותה ניקח אתנו ברכב לבית החדש. האפשרות השנייה, פשוט תשאירו לנו לארוז הכול כבר ביום ההובלה, אנחנו מנוסים בזה ואם אין לכם זמן לבצע את האריזה מראש, זה בהחלט שירות נוסף שאנחנו נשמח לכלול בהצעה.

8.     הכנת המקרר ומכשירי החשמל

בימים שלפני המעבר רצוי לרוקן את המקרר ככל האפשר ואם אפשר לנתק אותו מהחשמל כבר בערב שלפני. במקרה וישנם מים במקפיא, יש לנקות אותם לפני או ברגע שמגיעים המובילים. לגבי שאר מכשירי החשמל, רצוי לבדוק שהם מוגנים והברגים שלהם מחוזקים כך שיעמדו בטלטלת הכביש.

9. רישום מונים והעברת הדירה הנוכחית לדייר החדש

חלק בלתי נפרד מהמעבר הוא רישום מונים והעברה של הדירה לדייר החדש או לבעלים. המפתחות שלנו צריכים לעבור ידיים ואנחנו צריכים לוודא שלא השארנו אחרינו חובות. בדרך כלל כל הפעולות הללו יבוצעו כשהמובילים כבר בדרכם לדירה החדשה וברוגע. פעולה זו לא אורכת זמן רב אך חשוב לא לשכוח אותה.

10. מעבר לבית החדש

כמעט סיימנו את כל הפעולות. עכשיו הגיע הזמן לנסוע אל הבית החדש ולפגוש אותנו שם. העדיפות היא שלפחות אחד מבני הבית  יהיה ביעד החדש לפני שאנחנו, המובילים נגיע כך שתוכלו לפתוח לנו את הבית, לשמור לנו מקום חניה למשאית שצריכה להגיע וכמובן לבדוק שכל הארגזים והציוד מגיעים למקומם.

11. רישום מונים בבית החדש

כפי שדאגנו לבצע רישום מונים לדירה שעזבנו כך חשוב לבצע העברה מסודרת של הבית החדש. אנחנו לא רוצים לשלם חובות של הדייר הקודם. את הרישום אפשר לעשות לפני שמגיעה חברת ההובלה או לאחר מכן ואם הבית לא רחוק מהדירה שלנו והיא כבר ריקה מדיירים, נוכל לבצע את ההעברה גם יום לפני.

12. החלפת מנעולים

מומלץ להחליף את המנעולים הקיימים במנעולים חדשים. נכון, נקבל את המפתחות מהדיירים הקודמים, אך ככל הנראה לעולם לא נדע האם ישנם עוד מפתחות בידיים לא רצויות. אפשר לתאם מראש עם מנעולן ולהבטיח לעצמנו רוגע כבר מהיום הראשון בכתובת החדשה.

13. שינוי כתובת בתעודת הזהות

לאחר המעבר יש לשנות את הכתובת בתעודת הזהות. לשמחתנו היום אפשר לבצע את השינוי גם דרך האינטרנט ואין צורך אפילו להגיע למשרד הפנים. את השינוי אפשר לדחות גם לימים שלאחר המעבר אך לא מומלץ להתעכב עם פעולה זו (במיוחד לאור העובדה שמדובר בפעולה שמתבצעת אונליין).

14. עדכון הכתובת בכל המקומות הנחוצים

אנחנו רוצים שכל המכתבים שלנו יגיעו אל הכתובת החדשה ורוצים שכל הספקים שלנו יכירו את הכתובת שלנו. בין היתר יש לעדכן את הכתובת בחברת המים המקומית, חברת החשמל והגז, קופת חולים, בדואר, אצל חברות הפנסיה והביטוח, בעבודה, ספק האינטרנט והנייד וכל מי שנותן לנו שירות.

המון המון בהצלחה! צוות אפדייט הובלות.

דילוג לתוכן
תודה

הבקשה נשלחה.
אנו ניצור איתך קשר בקרוב.

הזמינו הובלה