הובלות גדולות

משפחה עוברת דירה

054-742-80-80

אנחנו מובילים בהובלות גדולות

בחרו את הדרך שלכם לקבלת הצעת מחיר להובלה:

הובלות גדולות – זו ההתמחות שלנו

בחרנו דירה או בית חדש לגור בו וההתרגשות גדולה. עכשיו מה שנותר לנו הוא רק לבחור חברת הובלות מקצועית להובלת הדירה, כזו שתאפשר לנו להרגיש בטוחים שההובלה שלנו תעבור בקלות.

כשבוחרים חברת הובלות מקצועית אנחנו יכולים לצפות מחברת ההובלות שתדאג להובלה שלנו ממש מ-א' ועד ת', החל מאריזה מוקפדת של כל הפריטים, עיטוף של הרהיטים הגדולים, כמו גם טיפול זהיר וקפדני במוצרים עדינים (כמו המזנון העתיק, חפצי האומנות או כלי הנגינה הגדולים). לא פחות חשוב הוא לוודא שהמובילים ימקמו את כל החפצים והארגזים שלנו בדירה החדשה במקומות המיועדים לכך.

על מנת להבטיח שהדירה החדשה שלנו תהפוך ל"בית" עם החפצים האהובים – חשוב שנבחר חברה מתאימה להובלות גדולות, שיש לה מוניטין ואחריות כלפי הרכוש שלנו.

ככל שההובלה הדרושה לנו היא גדולה ומורכבת יותר, כך יותר חשוב שנבחר בקפידה את חברת ההובלות שתבצע אותה בכל תשומת הלב הנדרשת.

חשוב להבין שהובלה גדולה מאתגרת יותר מהובלה קטנה, מפני שיש יותר פריטים לארוז ולהעמיס ולעיתים קרובות דרושה יותר ממשאית אחת ולשם כך דרוש תכנון יעיל וביצוע מדויק על מנת לעמוד בלוחות הזמנים ולאפשר מעבר דירה חלק ופשוט.

אז איך בוחרים חברת הובלה מקצועית המתמחה בהובלות גדולות?  כמה זה צפוי לעלות? ומה עוד חשוב לדעת לפני שמזמינים חברה מומלצת להובלות גדולות?

מה ההבדל בין הובלות גדולות להובלות אחרות?

ישנן חברות הובלה שבוחרות להתמחות בסוג מסוים של הובלות, חברות אחרות מפרסמות שיש ביכולתן לספק מענה לכל סוג של הובלה. חשוב לדעת שלעיתים יש פער בין האופן שחברת ההובלה מתארת את עצמה ומה שחברה זו באמת מציעה ללקוחות שלה.


מכיוון שהובלות גדולות הן מורכבות לביצוע כדאי להבין מתי זהו אכן סוג ההובלה שנחוץ לנו, כך נוכל לדעת שעלינו להעניק תשומת לב רבה יותר לאיכות חברת ההובלות בה נבחר. רק אם נקפיד להזמין הובלה גדולה מחברה מקצועית שיש לה את הציוד, כוח האדם והניסיון הנדרשים, נוכל להיות רגועים בידיעה שכל הפריטים שאנחנו צריכים להעביר, בין אם מדובר בתכולת בית פרטי או בציוד של בית עסק, יארזו נכון, יועמסו כהלכה, ייפרקו בזהירות ויגיעו בשלום למשכנם החדש. 

קשה, אולי אפילו בלתי אפשרי לקבוע הגדרות חד משמעיות שיפרידו בין הובלות גדולות לכל שאר סוגי ההובלות. המשתנים הנלקחים בחשבון כוללים:

 1. מספר הפריטים שיש להוביל
 2. המשקל הכולל של הפריטים
 3. גודל הפריטים
 4. כמות הפריטים העדינים שיש להוביל במשנה זהירות
 5. כמות הפריטים שצריך לפרק ולהרכיב מחדש
 6. האם ניתן להעמיס את כל הפריטים על משאית אחת או שנחוצים כמה משאיות הובלה?
 7. עד כמה מורכבת מלאכת האריזה וההעמסה?
 8. האם יש אילוצים שצריך להתחשב בהם בכל הקשור לפריקה והכנסת הפריטים לאתר היעד?

שאלות כאלה מסייעות להחליט, אם מדובר בהובלה גדולה – או בהובלה "סטנדרטית" רגילה.

באופן כללי הובלה גדולה תיחשב כאשר נעשה במהלכה שימוש במשאית גדולה אחת לפחות, בארבע אנשי צוות או יותר, כשהאריזה וההעמסה צפויים לארוך שלוש שעות או יותר וכך גם הפריקה. חשוב להיזהר מהנטייה להעריך בחסר את היקף מלאכת ההובלה הנחוצה לכם ולכן כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע שיידעו לאבחן האם מדובר בהובלה גדולה ואיך צריך להיערך לקראתה. 

 

מה חשוב לקחת בחשבון כאשר מדובר בהובלות גדולות?

בין אם מדובר במעבר מבית מגורים אחד לאחר או במעבר משרדים ממשכן ישן לחדש מרגע שמסתבר שנדרשת הובלה גדולה חשוב לשים לב למספר נושאים:

 1. חברה מקצועית שמתמחה בהובלות גדולות תדע שאי אפשר לסכם הכול בטלפון ואז להגיע אלינו בפעם הראשונה רק בבוקר יום המעבר עצמו ולכן תשלח נציג מטעם חברת ההובלות להערכה ראשונית (כמובן רק במידה ומדובר בהובלת משרדים או בית פרטי גדול)
 2. הנציג יהיה בעל מקצוע מיומן ומנוסה שיוכל לתכנן יחד אתנו את השלבים השונים של ההובלה, להסביר לנו איך ההובלה תתבצע, לתאם הכול כך שיהיה ברור מה נדרש מאתנו, מתי תתחיל מלאכת האריזה, כמה זמן יעבור עד גמר ההעמסה, בכמה רכבים ישתמשו, מה צפי ההגעה ליעד, כמה זמן ייקח לפרוק הכול ולמקם כל דבר בתוך המבנה ובהתאם להנחיות.
 3. לעיתים יידרש בשלב זה גם ביקור באתר היעד, ויש פעמים שבהם ניתן יהיה להסתפק בתשובות שלנו לשאלות הנציג או בתמונות. 

בכל הקשור להובלות גדולות חשוב להתעקש על תשומת לב לפרטים הקטנים, למרות היקף העבודה הנרחב. אם לא יבוצע תכנון קפדני ומדויק עם תחילת ההובלה, עלול להתגלות באמצע התהליך חוסר באמצעים נחוצים ואז ייתכנו ניסיונות לאלתר פתרונות. ניסיונות כאלה עלולים לסבך את המצב, לגרום עיכובים וגם לנזקים לפריטים שלא נארזו כיאות, הועמסו או נפרקו בצורה לא נכונה. 

כמה אנשי צוות נחוצים להובלה גדולה?

כפי שלא ניתן לקבוע מה תיחשב הובלה גדולה לפי כמות הפריטים ומידותיהם, משקלם הכולל, סוגי הרכבים שיידרשו ומרחק ההובלה, כך גם אין מספר מדויק של אנשי צוות שניתן לנקוב בו ואשר כל הובלה הדורשת צוות בגודל כזה או יותר תיחשב הובלה גדולה. 

באופן תיאורטי ניתן לבצע הובלה גדולה גם בצוות מצומצם של שני אנשים, אבל פירוש הדבר שהמלאכה תארך זמן רב יותר. חברת הובלה מקצועית שמציעה גם הובלות גדולות תדע להתאים את גודל הצוות למלאכה שעל הפרק כך שהדברים יתנהלו ביעילות המרבית. 

ישנן הובלות שניתן לבצע במהירות אם מקצים להן צוות גדול של שישה אנשים ואפילו יותר ויחד עם זאת יש פעמים שצוות גדול מדי יכול רק לגרוע מהיעילות ועדיף להסתפק בארבעה או חמישה סבלים. בדרך כלל בין אנשי הצוות יהיה מי שאחראי על האריזה, מי שמנהל את ההעמסה, נהג (שמסייע גם בשלבי האריזה, ההעמסה והפריקה) ומי שאחראי על הפריקה באתר היעד. בנוסף יהיה לא פעם איש קשר בחברה שתפקידו לספק מידע, לענות על שאלות ולתווך בינינו (מזמיני העבודה) ובין הצוות בשטח. 

בהובלות גדולות מאוד, כאלה שבמסגרתן נעשה שימוש בכמה משאיות, מעבירים מספר גדול של פריטים במשקל כולל גבוה או שישנם אתגרים מיוחדים, ייתכן צוות גדול במיוחד של מובילים, לעיתים 10 אנשים ואף יותר. במקרים כאלה חשוב שיהיה מדובר בצוות מיומן של סבלים, אורזים, מנהלי עבודה ונהגים שיודעים לעבוד יחד כך שהמלאכה תתנהל ביעילות, הוראות הממונים תבוצענה כלשונן ואנשי הצוות יהיו מחויבים להשלמה מוצלחת של ההובלה.

איך מתכוננים להובלה גדולה?

ככל שההובלה המתוכננת גדולה ומורכבת יותר כך יש להתכונן אליה טוב יותר. 

 •  כדאי להתייחס להובלה כחלק מהתהליך של מעבר לבית החדש  (במקרה של הובלה פרטית) או לאתר החדש בו יפעל בית העסק (במקרה של הובלת משרדים). תהליך המעבר למעשה מתחיל מרגע שהוחלט על ביצע המהלך.
 • בתחילה עורכים רשימות ומחליטים מה אכן יעבור, ומה ייזרק או יימסר.
 • כשברור לנו מה בדיוק תכלול ההובלה ניתן ליצור קשר עם חברות להובלות גדולות לתאר לנציגיהן במה מדובר (מהיכן להיכן נדרשת ההובלה ומה, פחות או יותר, החפצים שיש להעביר). בשלב זה נתחיל לקבל מושג על גודל המאמץ הכרוך בביצוע ההובלה, נשמע באילו רכבים מתכוונות חברות ההובלה השונות להשתמש כאשר האפשרויות הן משאית אחת, משאית ורכב נוסף מסחרי, שתי משאיות וכו'. ככל שנדרשים יותר רכבים כך מדובר בהיקף הובלה גדול יותר (כדאי לדעת שבדרך כלל ניתן לבצע הובלות גדולות, אפילו גדולות מאוד, באמצעות משאית גדולה אחת).
 • לאחר שקיבלנו מושג לגבי היקף ההובלה ואופן ביצועה ניתן לעבור להכנות בפועל. מומלץ לבקש הצעות מחיר מכמה חברות. חברות הובלה רציניות שמתמחות בהובלות גדולות ומורכבות ישלחו נציג אליכם כדי להתרשם מהמאפיינים של ההובלה ומורכבותה (הוא יבדוק, למשל, את המעברים והנוחות באריזה ובהובלה, את עדינות החפצים ומצבם, וכדומה).
 • לאחר בחירת חברת ההובלה, חשוב לנהל שיחה שבמהלכה נבין מה הם מצפים שאנחנו נעשה או נכין לקראת היום הגדול של ביצוע ההובלה בפועל. יש לדאוג לבצע את מה שלקחנו על עצמנו בצורה טובה כדי למנוע עיכובים ביום ההובלה, כמו גם נזקים אחרים לרכוש שלנו כתוצאה מרשלנות בביצוע מה שהיה באחריותנו (למשל: השתמשו בארגזים עמידים וחזקו במידת הצורך את בסיסם, על מנת שלא לסבך את המובילים עם ארגזים שמתפרקים בדרך, או חלילה להקטין את הסיכוי שהחפצים השבירים שלכם יתרסקו בשל ארגז חלש). 

כמה עולה הובלה גדולה, ומה משפיע על המחיר?

כדי לדעת אם הצעת מחיר שקיבלנו מחברת הובלות היא הוגנת כדאי להכיר את הגורמים המשפיעים על מחיר ההובלה. הדברים שמשפיעים באופן המשמעותי ביותר על המחיר הם כמות החפצים שצריך להעביר, המורכבות בתהליך ההכנה של החפצים שלכם לקראת ההובלה, שירותי האריזה הנדרשים, והמורכבות שנובעת מהמרחק והמאפיינים של המבנה באזור ההעמסה ובאזור הפריקה (מעברים צרים, מדרגות, ללא מעלית, וכדומה).

משתנים נוספים שעשויים להשפיע על מחיר ההובלה הם מועד הביצוע (יש עונות בהן קשה יותר לבצע הובלות, ביום חורפי גשום למשל), צורך בציוד מיוחד (כמו למשל מנוף או מלגזה), האזור בו מדובר (הובלות אל יישובים מרוחקים או מהם תהיינה יקרות יותר בדרך כלל), חפצים יקרים ועדינים שיש לדאוג עבורם לביטוח מיוחד ועוד.

למשל, כשמדובר בהובלת תכולת דירה בת שישה חדרים מהעיר אל בית פרטי ביישוב קרוב, כאשר יש צורך לפרק ולהרכיב רהיטים, אין צורך במנוף אך צריך שירותי אריזה עלות ההובלה עשויה לנוע בין 7,000 ל – 12,000 ש"ח. מחירים של הובלות עסקיות גדולות הדורשות שימוש בשתי משאיות וצוות גדול עשויים להאמיר עד כדי 20,000 ש"ח ואף יותר. 

כך תבחרו חברת הובלה לביצוע הובלה גדולה

הובלה גדולה יכולה להתבצע בצורה חלקה כל עוד מסרנו את הטיפול בה לידי חברה מקצועית.

 1. חשוב מאוד לבחור חברת הובלות רצינית שיש לה צוות עובדים מנוסה ומסור.
 2. כדאי לזכור שלא כל חברה שמציעה שירות הובלות גדולות אכן מבצעת הובלות כאלה באופן שוטף. לכן, מומלץ לוודא שאכן מדובר בחברת הובלות המתמחה בהובלות גדולות.
 3. כדאי לדבר עם לקוחות קודמים של החברה ולקבל חוות דעת או אם יש לכם מכרים שנעזרו בשירותי חברת הובלות לאחרונה כדאי להתייעץ עימם, לקבל דגשים והמלצות שיעזרו לכם לבחור.
 4. פניה למספר חברות מומלצות ובקשת הצעת מחיר. חברות רציניות יאספו פרטים רבים בטלפון ולעיתים קרובות גם ישלחו נציג להתרשם מהמקום ממנו מעמיסים, מהחפצים שיש להעביר ואולי גם מהיעד אליו מובילים את החפצים שלנו
 5. השוואה בין רמת המקצועיות של נציגי החברות מההסברים שנקבל מהם לגבי תכנית הפעולה, מומלץ לשאול מה איך הם מצפים שנתארגן ומה יהיה באחריותם ולבסוף כמובן נתחשב גם במחיר.
 6. חשוב לא לבחור דווקא בחברה שנתנה את ההצעה הזולה ביותר אלא להתייחס למחיר במסגרת מכלול השיקולים.
 7. חשוב לוודא שלחברת ההובלות יש כיסוי ביטוחי לנזקים שעלולים לקרות לרכוש שלכם במהלך ההובלה. אם ההובלה כוללת פריטים יקרים במיוחד או עדינים מאוד יש לדרוש מחברת ההובלות כיסוי ביטוחי מורחב בהתאם. 

לשירותי הובלה נוספים חזור לעמוד הבית >>

דילוג לתוכן
תודה

הבקשה נשלחה.
אנו ניצור איתך קשר בקרוב.

הזמינו הובלה