fbpx
משפחה עוברת דירה

054-742-80-80

אנחנו מובילים דירות

בחרו את הדרך שלכם לקבלת הצעת מחיר להובלה:

הובלות גדולות

איך בוחרים חברה מקצועית להובלת דירה ולהובלות גדולות?

בחרתם דירה או בית חדשים לגור בהם וההתרגשות גדולה. נשאר רק לבחור חברה להובלת הדירה, כזו שתאפשר לכם להרגיש בטוחים, שהדברים שלכם יגיעו אל הבית החדש ללא פגע.

אתם יכולים לצפות מחברת הובלות מקצועית שתדאג להובלה שלכם ממש מ-א' ועד ת', כולל עיטוף של הרהיטים הגדולים, טיפול זהיר וקפדני במוצרים עדינים (כמו המזנון העתיק, חפצי האומנות או כלי הנגינה הגדולים) ומיקום שלהם בדירה החדשה בעדינות ובלי שריטה. על מנת להבטיח שהדירה החדשה תהפוך ל"בית" עם החפצים האהובים שלכם, שהגיעו אליה ללא פגע והונחו אחר כבוד במקומות המיועדים להם – חשוב שתבחרו חברה מתאימה להובלות גדולות, שיש לה מוניטין ואחריות כלפי הרכוש שלכם.

ככל שההובלה הדרושה לכם היא מורכבת יותר, כך יותר חשוב שתבחרו את חברת ההובלות שתבצע אותה בכל תשומת הלב הנדרשת. הובלה גדולה היא מאתגרת יותר מהובלה קטנה, מפני שיש יותר פריטים לארוז ולהעמיס, לעיתים קרובות דרושה יותר ממשאית אחת, צריך תכנון יעיל וביצוע מדויק ונדרשת עבודת צוות של בעלי מקצוע מיומנים. יצאנו לבדוק: כשאתם נדרשים להובלה גדולה או מורכבת, כשאתם מחפשים חברה להובלה גדולה שתדאג לחפצים שלכם ברמה שאתם מצפים לה – איך בוחרים? כמה זה צפוי לעלות ומה עוד חשוב לדעת, לפני שמזמינים חברה מומלצת להובלות גדולות?

הובלות גדולות

<a href='https://www.freepik.com/photos/people'>People photo created by senivpetro – www.freepik.com</a>

מה ההבדל בין הובלות גדולות להובלות אחרות?

ישנן חברות הובלה שבוחרות להתמחות בסוג מסוים של הובלות, חברות אחרות מפרסמות שיש ביכולתן לספק מענה לכל סוג של הובלה. חשוב לדעת שלעיתים יש פער בין האופן שחברת ההובלה מתארת את עצמה ומה שחברה זו באמת מציעה ללקוחות שלה.
מכיוון שהובלות גדולות הן מורכבות לביצוע כדאי להבין מתי זהו אכן סוג ההובלה שנחוץ לנו, כך נוכל לדעת שעלינו להעניק תשומת לב רבה יותר לאיכות חברת ההובלות בה נבחר. רק אם נקפיד להזמין הובלה גדולה מחברה מקצועית שיש לה את הציוד, כוח האדם והניסיון הנדרשים, נוכל להיות רגועים בידיעה שכל הפריטים שאנחנו צריכים להעביר, בין אם מדובר בתכולת בית פרטי או בציוד של בית עסק, יארזו נכון, יועמסו כהלכה, ייפרקו בזהירות ויגיעו בשלום למשכנם החדש.

קשה, אולי אפילו בלתי אפשרי, לקבוע הגדרות חד משמעיות שיפרידו בין הובלות גדולות לכל שאר סוגי ההובלות. המשתנים הנלקחים בחשבון כוללים את מספר הפריטים שיש להוביל, משקל כולל שלהם, גודל הפריטים, כמות הפריטים העדינים שיש להוביל במשנה זהירות, כמות הפריטים שצריך לפרק ולהרכיב מחדש, וכדומה. האם ניתן להעמיס את כל הפריטים על משאית אחת או שנחוצים כמה רכבים? עד כמה מורכבת מלאכת האריזה וההעמסה? האם יש אילוצים שצריך להתחשב בהם בכל הקשור לפריקה והכנסת הפריטים לאתר היעד? שאלות כאלה מסייעות להחליט, אם מדובר בהובלה גדולה – או בהובלה "סטנדרטית".

באופן כללי הובלה תיחשב גדולה כאשר נעשה במהלכה שימוש במשאית גדולה אחת לפחות, בארבע אנשי צוות או יותר, כשהאריזה וההעמסה צפויים לארוך שלוש שעות או יותר וכך גם הפריקה. חשוב להיזהר מהנטייה להעריך בחסר את היקף מלאכת ההובלה הנחוצה לכם, כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע שמבינים מתי מדובר בהובלה גדולה ויוכלו לומר לכם איך צריך להיערך לקראתה.

מה חשוב לקחת בחשבון כאשר מדובר בהובלה גדולה?

בין אם מדובר במעבר מבית מגורים אחד לאחר או במעבר של בית עסק ממשכן ישן לחדש מרגע שמסתבר שנדרשת הובלה גדולה חשוב לשים לב למספר נושאים:
חברה להובלות גדולות תדע שאי אפשר לסכם הכול בטלפון ואז להגיע אליכם בפעם הראשונה רק בבוקר יום המעבר עצמו. אם כן, מערכת היחסים ביניכם לבית חברת הובלות מומלצת שתטפל במעבר שלכם, יתחיל בביקור של נציג החברה. הנציג יהיה בעל מקצוע מיומן ומנוסה שיוכל לתכנן יחד איתכם את השלבים השונים של ההובלה, להסביר איך הם יבוצעו, לתאם הכול כך שיהיה לכם ברור מה נדרש מכם, מתי תתחיל מלאכת האריזה, כמה זמן יעבור עד גמר ההעמסה, בכמה רכבים ישתמשו, מה צפי ההגעה ליעד, כמה זמן ייקח לפרוק הכול ולמקם כל דבר בתוך המבנה בהתאם להנחיות שלכם. לעיתים יידרש בשלב זה גם ביקור באתר היעד, פעמים אחרות ניתן יהיה להסתפק בתשובות שלכם למספר שאלות או בתמונות.

בכל הקשור להובלות גדולות חשוב להתעקש על תשומת לב לפרטים הקטנים, למרות היקף העבודה הנרחב. אם לא יבוצע תכנון קפדני ומדויק עם תחילת ההובלה, עלול להתגלות באמצע התהליך חוסר באמצעים נחוצים ואז ייתכנו ניסיונות לאלתר פתרונות. ניסיונות כאלה עלולים לסבך את המצב, לגרום עיכובים וגם לנזקים לפריטים שלא נארזו כיאות, הועמסו או נפרקו בצורה לא נכונה.

כמה אנשי צוות נחוצים להובלה גדולה?

כפי שלא ניתן לקבוע מה תיחשב הובלה גדולה לפי כמות הפריטים ומידותיהם, משקלם הכולל, סוגי הרכבים שיידרשו ומרחק ההובלה, כך גם אין מספר מדויק של אנשי צוות שניתן לנקוב בו ואשר כל הובלה הדורשת צוות בגודל כזה או יותר תיחשב הובלה גדולה.

באופן תיאורטי ניתן לבצע הובלה גדולה גם בצוות מצומצם של שני אנשים, אבל פירוש הדבר שהמלאכה תארך זמן רב. חברת הובלה מקצועית שמציעה גם הובלות גדולות תדע להתאים את גודל הצוות למלאכה שעל הפרק כך שהדברים יתנהלו ביעילות המרבית.

ישנן הובלות שניתן לבצע במהירות אם מקצים להן צוות גדול של שישה אנשים ואפילו יותר. פעמים אחרות צוות גדול מדי רק יגרע מהיעילות ועדיף להסתפק בארבעה או חמישה סבלים. בדרך כלל בין אנשי הצוות יהיה מי שאחראי על האריזה, מי שמנהל את ההעמסה, נהג (שמסייע גם בשלבי האריזה, ההעמסה והפריקה) ומי שאחראי על הפריקה באתר היעד. בנוסף יהיה לא פעם איש קשר בחברה שתפקידו לספק מידע, לענות על שאלות ולתווך ביניכם (מזמיני העבודה) ובין הצוות בשטח.

בהובלות גדולות מאוד, כאלה שבמסגרתן נעשה שימוש בכמה משאיות, מעבירים מספר גדול של פריטים במשקל כולל גבוה, או שישנם אתגרים מיוחדים, ייתכן צוות גדול במיוחד של מובילים, לעיתים 10 אנשים ואף יותר. במקרים כאלה חשוב שיהיה מדובר בצוות מיומן של סבלים, אורזים, מנהלי עבודה ונהגים שיודעים לעבוד יחד. רק כך המלאכה תתנהל ביעילות, הוראות הממונים תבוצענה כלשונן ואנשי הצוות יהיו מחויבים להשלמה מוצלחת של ההובלה כך שכל הפריטים יועברו ללא פגע ממקומם הנוכחי אל אתר היעד.

איך מתכוננים להובלה גדולה?

ככל שההובלה המתוכננת גדולה ומורכבת יותר כך יש להתכונן אליה טוב יותר. לפני הובלה גדולה חשוב לוודא שברורים לנו כל השלבים שצריך להשלים בדרך לסיומה המוצלח, כשכל הפריטים שאנחנו מעבירים יגיעו בשלום ליעדם.

כדאי להתייחס להובלה כחלק מתהליך של מעבר לבית החדש  (במקרה של הובלה פרטית) או לאתר החדש בו יפעל בית העסק (במקרה של הובלת ציוד של חברה מסחרית או מפעל). תהליך המעבר מתחיל מרגע שהוחלט על ביצע המהלך. בתחילה עורכים רשימות ומחליטים מה אכן יעבור, ומה ייזרק או יימסר. כשברור לנו מה בדיוק תכלול ההובלה ניתן ליצור קשר עם חברות להובלות גדולות לתאר לנציגיהן במה מדובר (מהיכן להיכן נדרשת ההובלה ומה, פחות או יותר, החפצים שיש להעביר). בשלב זה נתחיל לקבל מושג על גודל המאמץ הכרוך בביצוע ההובלה, נשמע באילו רכבים מתכוונות חברות ההובלה השונות להשתמש כאשר האפשרויות הן משאית אחת, משאית ורכב נוסף מסחרי, שתי משאיות וכו'. ככל שנדרשים יותר רכבים כך מדובר בהיקף הובלה גדול יותר, כדאי לדעת שבדרך כלל ניתן לבצע הובלות גדולות, אפילו גדולות מאוד, באמצעות משאית גדולה אחת.

לאחר שקיבלנו מושג לגבי היקף ההובלה ואופן ביצועה ניתן לעבור להכנות בפועל. מומלץ לבקש הצעות מחיר מכמה חברות, חברות הובלה רציניות שמתמחות בהובלות גדולות ומורכבות ישלחו נציג אליכם כדי להתרשם מהמאפיינים של ההובלה ומורכבותה (הוא יבדוק, למשל, את המעברים והנוחות באריזה ובהובלה, את עדינות החפצים ומצבם, וכדומה). לאחר בחירת חברת ההובלה, חשוב לנהל שיחה שבמהלכה נבין מה הם מצפים שאנחנו נעשה או נכין לקראת היום הגדול של ביצוע ההובלה בפועל. יש לדאוג לבצע את מה שלקחנו על עצמנו בצורה טובה כדי למנוע עיכובים ביום ההובלה, כמו גם נזקים אחרים לרכוש שלנו כתוצאה מרשלנות בביצוע מה שהיה באחריותנו (למשל: השתמשו בארגזים עמידים וחזקו במידת הצורך את בסיסם, על מנת שלא לסבך את המובילים עם ארגזים שמתפרקים בדרך, או חלילה להקטין את הסיכוי שהחפצים השבירים שלכם יתרסקו בשל ארגז חלש).

כמה עולה הובלה גדולה, ומה משפיע על המחיר?

כדי לדעת אם הצעת מחיר שקיבלתם מחברת הובלות היא הוגנת כדאי להכיר את הגורמים המשפיעים על מחיר ההובלה. הדברים שמשפיעים באופן המשמעותי ביותר על המחיר הם כמות החפצים שצריך להעביר, המורכבות בתהליך ההכנה של החפצים שלכם לקראת ההובלה, שירותי האריזה הנדרשים, והמורכבות שנובעת מהמרחק והמאפיינים של המבנה באזור ההעמסה ובאזור הפריקה (מעברים צרים, מדרגות, ללא מעלית, וכדומה).

משתנים נוספים שעשויים להשפיע על מחיר ההובלה הם מועד הביצוע (יש עונות בהן קשה יותר לבצע הובלות, ביום חורפי גשום למשל), צורך בציוד מיוחד (כמו למשל מנוף או מלגזה), האזור בו מדובר (הובלות אל יישובים מרוחקים או מהם תהיינה יקרות יותר בדרך כלל), חפצים יקרים ועדינים שיש לדאוג עבורם לביטוח מיוחד ועוד.

למשל, כשמדובר בהובלת תכולת דירה בת שישה חדרים מהעיר אל בית פרטי ביישוב קרוב, כאשר יש צורך לפרק ולהרכיב רהיטים, אין צורך במנוף אך צריך שירותי אריזה עלות ההובלה עשויה לנוע בין 7,000 ל – 12,000 שקלים. מחירים של הובלות עסקיות גדולות הדורשות שימוש בשתי משאיות וצוות גדול עשויים להאמיר עד כדי 20,000 שקלים ואף יותר. קחו בחשבון, שהובלה זולה ולא מקצועית – לפעמים עולה יותר בשל הנזקים והעיכובים שייגרמו.

כך תבחרו חברת הובלה לביצוע הובלה גדולה

הובלה גדולה יכולה להתבצע בצורה חלקה כל עוד מסרתם את הטיפול בה לידי חברה מקצועית. חשוב מאוד לבחור חברת הובלות רצינית שיש לה צוות עובדים מנוסה ומסור. כדאי לזכור שלא כל חברה שמציעה שירות הובלות גדולות אכן מבצעת הובלות כאלה באופן שוטף. לכן, וודאו שמדובר בחברת הובלות המתמחה בהובלות גדולות. כדאי לדבר עם לקוחות קודמים של החברה ולקבל חוות דעת. אם יש לכם מכרים שנעזרו בשירותי חברת הובלות לאחרונה כדאי להתייעץ עימם, לקבל דגשים והמלצות שיעזרו לכם לבחור.

לאחר שתכננתם את המעבר ואתם יודעים בדיוק מה אתם צריכים שתבצע עבורכם חברה להובלות גדולות פנו למספר חברות מומלצות ובקשו הצעת מחיר. חברות רציניות יאספו פרטים רבים בטלפון ולעיתים קרובות גם ישלחו נציג להתרשם מהמקום ממנו מעמיסים, מהחפצים שיש להעביר ואולי גם מהיעד אליו מובילים את החפצים שלכם.

השוו בין רמת המקצועיות של נציגי החברות, מההסברים שתקבלו מהם לגבי תכנית הפעולה, בררו בדיוק מה הם מצפים שאתם תכינו ומה יהיה באחריותם ולבסוף התחשבו גם במחיר. חשוב לא לבחור דווקא בחברה שנתנה את ההצעה הזולה ביותר אלא להתייחס למחיר במסגרת מכלול השיקולים. עוד חשוב לוודא שלחברת ההובלות יש כיסוי ביטוחי לנזקים שעלולים לקרות לרכוש שלכם במהלך ההובלה. אם ההובלה כוללת פריטים יקרים במיוחד או עדינים מאוד יש לדרוש מחברת ההובלות כיסוי ביטוחי מורחב בהתאם.

 

לשירותי הובלה נוספים חזור לעמוד הבית >>

 

דילוג לתוכן
תודה

הבקשה נשלחה.
אנו ניצור איתך קשר בקרוב.

הזמינו הובלה